Diet Coaching

Poznaj strategię osiągania celów związanych z Twoim zdrowiem i odżywianiem!

Co robić, by zdrowiej żyć? Większość z nas wie mniej więcej ile i jak je, w jakim stopniu jest aktywny fizycznie. Każdy zapewne potrafiłby wskazać obszary wymagające poprawy, wie też, że zdrowie jest ważne. Dlaczego w takim razie często tak niewiele robimy? Wiedza sama w sobie nie ma żadnej wartości. Cenną czyni ją jej STOSOWANIE. Innymi słowy, świat nie odpłaca Ci za to, co wiesz. Świat odpłaca Ci za to, co robisz. W zrozumieniu dlaczego zachowujemy i odżywiamy się w niekorzystny dla nas sposób, mimo że o tym wiemy, ma pomagać diet coaching.

Definicja Diet Coachingu

Diet coaching to profesjonalnie prowadzony cykl rozmów, w którym klient stopniowo rozwija swoje kompetencje (wiedzę, umiejętności i postawy) w zakresie nowego, zdrowego sposobu odżywiania i stylu życia. Diet Coach pomaga klientowi zrozumieć potrzeby żywieniowe oraz stworzyć taki plan odżywiania, który będzie odpowiadał jego stylowi życia. Istotą diet coachingu jest wzbudzenie motywacji do zmiany sposobu odżywiania, postępowania i zachowania oraz stosowania tych umiejętności. Coach w tym rodzaju coachingu posiada obszerną wiedzę w zakresie żywienia człowieka. (def. wg Urszuli Mijakoskiej)

photo-1429277158984-614d155e0017

Na spotkaniach z diet coachem nauczysz się wytrwałości w dążeniu do stałej zmiany. Nauczysz się jak rozwiązywać problemy bez poszukiwania winnych. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które:

  • szukają wsparcia w nieustających wysiłkach związanych ze zmianą wagi ciała,
  • przeżywają kryzys w trakcie kuracji odchudzających,
  • chcą pokonać niepokój związany z wagą, wyglądem, apetytem,
  • poszukują kierunku, który pozwoli odżywiać się zdrowiej,
  • poszukują informacji o żywieniu itp.
  • chcą lepiej się poczuć w swoim ciele,odzyskać je i zaakceptować je,
  • chcą wiedzieć jak odpowiednie podejście do diety może zmienić życie,
  • chcą zostawić za sobą niezdrowe nawyki.

Program opiera się na małych krokach, bo to one tworzą trwałą zmianę zachowań. Program łączy strategie rozwoju zdrowych nawyków żywieniowych z informacjami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Plan Odżywiania, w odróżnieniu od większości programów kontrolujących wagę, nie koncentruje się wyłącznie na dietetyce i utracie masy ciała. (Celem nie jest tu sama utrata wagi). Jego unikalność polega na tym, że odnosi się do Ciała, Umysłu i Ducha.

Korzyści: Uczestnicząc w Diet Coachingu będziesz miała możliwość obserwowania zmiany swoich zachowań, zdobycia i utrwalenia posiadanej już wiedzy dotyczącej wyboru żywności, włączenia aktywności fizycznej, przyjęcia postawy „mogę i chcę, więc zrobię”. W trakcie procesu diet coachingu nauczysz się ponownie słuchać swojego ciała, dowiesz się co znaczy jeść intuicyjnie i jak intuicja wpływa na odchudzanie. Zadasz sobie pytanie dotyczące głodu, zależności pomiędzy nastrojem, a jedzeniem i ilością spożywanego pokarmu. Zrozumienie siebie da Ci możliwość korzystniejszych wyborów.

JAK WYGLĄDAJĄ SPOTKANIA?

Na pierwszej rozmowie ustalamy razem warunki współpracy. W zależności od długości sesji oraz ich częstotliwości układamy program pracy. Będę twoim osobistym coachem, wspierającym cię i motywującym do podjęcia odpowiednich działań. Miedzy spotkaniami otrzymasz materiały szkoleniowe (zadania do wykonania, ciekawe artykuły, ciekawostki z obszaru psychodietetyki, arkusze do samodzielnego wypełniania mające na celu zatrzymanie się nad ważnymi kwestami).

Inwestycja: sesja on-line w cenie 90 zł/50 min

Zapraszam

Reklamy