O mnie

19396709_10155445234274156_3295188840913882089_n

Ta strona nie jest aktualizowana – zapraszam na nową witrynę internetową: www.malgorzatazieba.com

Nazywam się Małgorzata Zięba. Jestem psychodietetyczką i coachem.

Od zawsze interesowałam się psychologią odżywiania. Próbowałam zrozumieć, od czego zależy to, że jedni potrafią cieszyć się jedzeniem i są zadowoleni ze swojego ciała (nawet gdy odbiega od tzw.standardu), a drudzy na odwrót, z jedzeniem wręcz „walczą”, żyją z poczuciem winy i choćby nie wiem jak atrakcyjni byli, to w swoich oczach wciąż nie są wystarczająco „jacyś”.

Zainteresowania zamieniłam w swój zawód i od kwietnia 2014 prowadzę swoją firmę EveryBody Małgorzata Zięba, gdzie oferuję klientom wsparcie w zmianie nawyków żywieniowych na zdrowsze oraz wsparcie w zmianie sposobu myślenia na takie, które sprzyja zdrowiu i sylwetce.

Certyfikat coacha uzyskałam w Krakowie (Szkoła Profesjonalnego Coachingu – kurs akredytowany przez Izbę Coachingu) w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, z którym potem także współpracowałam. Tytuł psychodietetyka uzyskałam w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie.

Grupa osób, z którymi głównie pracuje to kobiety, które chcą wydostać się z błędnego koła diet. Które potrzebują uwierzyć w siebie, pozbyć się niepotrzebnych kompleksów czy wyrzutów sumienia, zaakceptować swoje ciało, nauczyć się świadomie odżywiać i dbać o siebie, a także mądrze odchudzać. Wierzę, że Ciało i Umysł są niepodzielone, dlatego chcąc zmienić  się trwale, warto zaangażować się w pracę na wielu obszarach – co właśnie proponuję. Lubię zdanie H. Jacksona Browna Jr, które brzmi : „Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.” Nie gwarantuję Ci szybkiej i tylko łatwej pracy, obiecuję Ci jednak lepsze zrozumienie siebie, co pozwoli osiągnąć trwalsze rezultaty.

Umiejętności trenerskie zdobywałam m. in. na Akademii Mistrzów Treningu (Mentor, Kraków). Stale doskonalę swój warsztat pracy. Wiedzę poszerzam na konferencjach naukowych, licznych szkoleniach i kursach, (np. Psychoterapia jedzących za dużo,  praca z ciałem, Life Coaching, Soul Coaching, i inne)

Na Facebooku tworzę fan page  pt. Coaching zdrowia i Diety,   a na swoim blogu publikuję artykuły (np. dotyczące wpływu odżywiania na zdrowie psychiczne).  Współpracowałam z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, a obecnie z Instytutem PROCES.

Interesuje mnie Człowiek  w ujęciu holistycznym. Lubię łączyć różne metody pracy, dopasowywać je indywidualnie do danej osoby. Inspiruję się Gestaltem, filozofią Kaizen, terapią systemową.  Prywatnie bliska mi natura – (jako pierwsze studia ukończyłam Ogrodnictwo spec. Agroekologia i Ochrona Roślin). Interesuję się zdrowym stylem życia, ideą „slow life”.

Dokumenty związane z moją edukacją w zawodzie psychodietetyka i coacha:

 oiuu

111

logo EveryBody

 

Reklamy