Psychodietetyka

CZYM JEST PSYCHODIETETYKA?

Najprościej można określić psychodietetykę jako dziedzinę wiedzy zajmującą się psychologicznymi aspektami odżywiania się człowieka. Jednak tak naprawdę jest to bardziej złożone.

Jedzenie stało się sposobem na zaspokajanie olbrzymiej ilości potrzeb psychospołecznych. Gdyby było wyłącznie „paliwem”, które zaspokaja tylko biologiczne potrzeby organizmu odchudzanie, leczenie zaburzeń odżywiania nie byłoby tak skomplikowane…Niestety odczuwanie głodu i sytości nie jest regulowane jedynie mechanizmem fizjologicznym. To co wpływa na nasze apetyty, jest związane nie tylko z psychologią, ale też z genetyką, z socjologią, medycyną, a nawet z historią. Połączenie wiedzy z tak wielu dziedzin może być kluczowe w przeciwdziałaniu problemu otyłości i chorób dietozależnych z którym boryka się coraz więcej społeczeństw. Kwestie psychologiczne są w dalszym ciągu zbyt często pomijane w tym temacie.

Niemal wszyscy wiedzą jakie jedzenie jest niezdrowe i tuczące. Wiedza o zdrowym odżywianiu jest szeroko dostępna –  jednak to nie poprawia sytuacji. Nauczyliśmy się słuchać tego co mówi przemysł odchudzający i różni często sprzeczni ze sobą „specjaliści” a zatraciliśmy umiejętność słuchania tego co mówi do nas nasz własny organizm. Psychodetetyka pomaga wrócić do jedzenia intuicyjnego oraz zrozumieć jak wiele potrzeb przenosimy na relacje z jedzeniem. 

KONSULTACJE PSCYHODIETETYCZNE to cykl spotkań, podczas których za pomocą rozmowy klient stopniowo rozwija swoje kompetencje (wiedzę, umiejętności i postawy) w zakresie nowego,zdrowego stylu życia. Celem konsultacji jest odkrycie blokad mentalnych uniemożliwiających zmianę wagi oraz wzbudzenie motywacji do zmiany sposobu odżywiania i zachowania oraz stosowania tych umiejętności.

Na konsultacje zapraszam osoby, które:

– szukają wsparcia w nieustających wysiłkach związanych ze zmianą wagi ciała,
– przeżywają kryzys w trakcie kuracji odchudzających,
– chcą pokonać niepokój związany z wagą, wyglądem, apetytem,
– poszukują kierunku, który pozwoli odżywiać się zdrowiej,
– poszukują informacji o żywieniu itp.,
– chcą lepiej się poczuć w swoim ciele,
– chcą pozbyć się niepotrzebnych kompleksów
– chcą przekonać się, jak odpowiednie podejście do diety może zmienić ich życie,
– chcą zmienić nawyki na korzystniejsze dla zdrowia i wyglądu.

Praca opiera się na małych krokach, bo to one tworzą trwałą zmianę zachowań. W odróżnieniu od większości programów kontrolujących wagę, nie koncentrujemy się tu wyłącznie na odżywianiu i utracie masy ciała. (Celem nie jest tu sama utrata wagi).
W trakcie spotkań nauczysz się ponownie słuchać swojego ciała. Odpowiesz sobie na wiele ważnych pytań. Dostrzeżesz zależności pomiędzy nastrojem a jedzeniem i ilością spożywanego pokarmu. Zrozumienie twoich mechanizmów dotyczących odczuwania głodu i sytości da Ci możliwość dokonywania lepszych wyborów.

ZAPRASZAM

Inwestycja : 90 zł/50 min (on-line)

foodiesfeed.com_fresh-figs-avocado

 

Reklamy