Wydarzenia

1) Pobierz za darmo zeszyt ćwiczeń „Miła i Otyła”

POBIERAM!KLIK

2) Kup workbooka „Pozytywne Odchudzanie” Klik

3) SPOTKANIA Z PSYCHODIETETYKĄ

Seria wykładów połączona z dyskusją i mini warsztatem dla wszystkich zainteresowanych zdrowiem,

odżywianiem, odchudzaniem się oraz psychologicznymi aspektami nadwagi i otyłości.

 „Z TALERZA DO GŁOWY”

1240383_639991889364423_1001951171_n

-Zmień dietę, zmień umysł

-Wpływ diety na nastrój, wygląd, zdrowie

-Jedzenie jako lek na różne dolegliwości

Pokarmy jakie spożywamy mają zdecydowany wpływ na nasz organizm, na jego kondycję, odporność na choroby i stres, który wielokrotnie jest przyczynkiem do różnych zaburzeń. Stwierdzono, że niektóre z potraw nie tylko doskonale zaopatrują nasz organizm w niezbędne witaminy i mikroelementy, ale również mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Organizacja Sustain w raporcie „Zmień dietę, zmień umysł”, ostrzega, że wydatki służby zdrowia na leczenie zaburzeń psychicznych będą dalej rosły, jeśli w swojej polityce żywnościowej, rolnej, edukacyjnej i ekologicznej nie skupimy się na diecie i jej wpływie na mózg. Przyjdź jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i wykorzystać tę wiedzę w swoim życiu.

„WYOBRAŻENIE PIĘKNA”

mail.google.com

-Stereotypy na temat szczupłości i otyłości

-Znaczenie wymiarów ciała

-Przyczyny niezadowolenia z ciała/wyglądu

„W pewnym sensie człowiek jest naprawdę swoim ciałem. Nie ogranicza się do posiadania go lub zamieszkania. Jest na świecie nie tylko poprzez swoje ciało lecz w swoim ciele, będąc swoim ciałem. Z racji swojej wewnętrznej konstytucji jest swoim ciałem, a jednocześnie w sposób tajemniczy je przekracza”. Czy wiesz, że historyczne analizy wizerunków kobiet wskazują, że w ciągu ostatniego wieku preferowane ciało kobiety stawało się systematycznie mniejsze niż kiedykolwiek przed tym okresem…20 lat temu modelka była o 8% chudsza od przeciętnej kobiety. Obecnie – o 23%. Chcesz dowiedzieć się więcej i o tym podyskutować? Jesteś mile widziana/y.

 „OSOBOWOŚĆ XXL”

shutterstock_23452132_c6f1ca860a

-Grzeczne dziewczynki kończą z nadwagą?

-Wpływ emocji na utrzymanie szczupłej sylwetki

-Przekonania osób mających kłopoty z wagą.

Teorię wszyscy znają – jedzenie jest paliwem dla ciała, dostarczającym mu potrzebnych do przeżycia składników. Ale biorąc pod uwagę 1.5 miliarda ludzi z nadwagą, w tym 200 milionów otyłych mężczyzn i 300 milionów otyłych kobiet, jest to jedynie teoria. Specjaliści zajmujący się problematyką nadmiernej masy ciała szukają coraz nowszych i skuteczniejszych sposobów jej redukcji, jednak często zapominając o psychologicznym podłożu tego problemu.

 

INFORMACJE:

Prowadząca: Małgorzata Zięba (psychodietetyk, coach)

Cena: 30 zł za spotkanie.

Miejsce: Wrocław

Termin: xx 2016 od 18:00 do 20:00

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się:

tel: 696 306 072

e-mail: ziebamalgorzataa@gmail.com

Reklamy